سیاست و ظوابط کلی خرید ازخارج

نمای کلی

 

ازخارج یک شرکت فورواردینگ است که خدمات عمده آن خرید کالا (فیزیکی و مجازی) و تحویل آن طبق ظوابط ذیل به خریدار است. خریدار در مجموعه ما شخص حقیقی و یا حقوقی است. خریدار برای استفاده از خدمات ازخارج تمامی موارد زیر را خوانده و پذیرفته است. خریدار بدون تایید این صفحه امکان پرداخت وجه را نخواهد داشت.

1- تمامی مسئولیت خرید کالا پس از تحویل آن به یکی از دفاتر ما به عهده “از خارج” می باشد و قبل از آن مسئولیتی شامل “ازخارج” نیست.

2- هیچ گونه کالای غیر متعارف و ممنوعه ای توسط “از خارج ” سفارش داده نمیشد.

 • هرگونه سلاح های گرم و ادوات آنها
 • هر گونه مشروبات الکلی
 • هرگونه ادوات جنسی
 • کالاهای ممنوعه گمرکی

3- تمامی کالا ها بسته به کشور مبدا و نوع پست انتخابی از ۱۵ تا ۶۰ روز کاری میتواند در پروسه ارسال قرار بگیرد. زمان اعلام شده در هنگام خرید حدودی است و بر اساس میانگین زمان ارسال بسته های قبلی درج شده است.

4- هزینه خرید های بالای 1 میلیون تومان میتواند به صورت توافقی به صورت بیانه داده شود.

 • در خرید به صورت بیعانه حداقل 30% از فاکتور نهایی از خریدار اخذ خواهد شد.
 • در صورت افزایش نرخ ارز در زمان تحویل کالا به مشتری، بسته به نسبت افزایش قیمت ارز به قیمت ارز در زمان خرید کالا فاکتور جدید محاسبه و ما به التفاوت محاسبه خواهد شد.
 • در صورت خرید به صورت بیعانه، کالای شما تنها 7 روز مهلت هماهنگی تسویه و ارسال از دفتر ایران را خواهد داشت. به ازای هر روز معادل 0.5 درصد از کل فاکتور به عنوان خسارت اخذ خواهد شد.

5- کالا ها پس از رسیدن به دفتر ازخارج در تهران پس از هماهنگی با صاحب کالا (احراز هویت) ارسال می شود. هر گونه اشتباه در درج آدرس پستی به عهده مشتری است و ممکن است قابل اصلاح نباشد.

 • اشتباه در آدرس شامل سیاست های برگشت وجه (حتی سفارش های بیمه شده) نیست.

6- حتما رسید دیجیتالی و یا کاغذی پرداخت خود را تا زمان رسیدن کالا نزد خود نگه دارید.

 • به طور کلی کالا تنها به واریز کننده وجه تحویل داده خواهد شد. از واریز وجه از حساب افراد غیر اکیدا خودداری کنید.

7- براورد هزینه فاکتور اعلام شده کالا(ها)ی شما در زمان ثبات ارزی برای یک روز کاری معتبر است.

 • در صورتی که بعد از 24 ساعت اقدام به پرداخت کنید ممکن است شامل پرداخت هزینه اضافی شوید.

8- هزینه برآورد شده برای سفارش شما در صورت پرداخت کامل، نهایی و شامل همه هزینه ها به غیر از هزینه پست داخلی ایران می باشد. هزینه پستی بعد از دریافت کالای شما در ایران و هماهنگی جهت روش ارسال مد نظر شما تعیین میشود.

 • بعد از آماده بودن سفارش خریدار 30 روز فرصت جهت هماهنگی ارسال دارد. بعد از این زمان کالای شما از روند ارسال خارج میشود.

9- کنسل کردن هر سفارش تنها قبل از ارسال کالا توسط سایت مورد نظر امکان پذیر است.

 • در صورت موفقیت، کنسل کردن شامل ۵۰ % کارمزد درج شده در فاکتور می باشد.

10- در صورت کنسل شدن خرید (از طرف سایت مورد نظر یا از طرف خریدار ) معادل ۵۰ % کارمزد درج شده در فاکتور از مبلغ پرداختی خریدار کسر و باقی مبلغ طی مدت زمان 3 روز تا 7 روز کاری به شماره کارت واریزی خریدار برگشت داده میشود .

 

برگشت وجه (Refunds)


به طور کلی فرآیند خرید کالا از خارج از کشور (چه به صورت خرد و چه به صورت عمده) امری زمان بر و سخت است. تمامی مراحل از زمان خرید، تحویل، بسته بندی مجدد، ارسال به ایران، ترخیص و تحویل نهایی فرآیندی زمان بر است. با این حال برای رضایت مشتریان، تمامی سفارش هایی که از “زمان تحویل به دفتر ما در خارج از کشور” برای مدت زمان بیشتر از 60 روز کاری (هر هفته شامل 5 روز کاری) به دفتر ما در ایران تحویل نشده باشند، در دسته سفارش های قابل مرجوعی قرار خواهد گرفت.

برای مرجوعی حتما یکی از شرایط زیر باید اتفاق افتاده باشد:

-اگر کالای شما 60 روز کاری بعد از تحویل به دفتر ما (توسط سایت مورد نظر شما) در خارج از کشور به انبار ایران تحویل نشده باشد.

 • هر هفته شامل 5 روز کاری است.

-اگر کالای شما در فرآیند ارسال توسط یکی از شرکت های دخیل در ارسال مفقود یا مخدوش شود.

 • درصورت مفقودی کالا توسط شرکت هواپیمایی تنها سفارشات بیمه شده شامل ریفاند کامل قرار میگیرد. موارد بیمه نشده بسته به نسبت خسارت دریافت شده از شرکت هواپیمایی به ارزش کل بار شامل ریفاند میشود.
 • در صورت مفقودی کالا توسط شرکت های ارسال داخلی (پست، پیک، تیپاکس و …) تنها سفارشات بیمه شده شامل ریفاند کامل قرار میگیرد. موارد بیمه نشده بسته به اندازه خسارت دریافت شده از شرکت ارسال کننده شامل ریفاند میشود.

-کالاهایی که به دلیل ماهیتشان از پلمپ در نیامده باشند، در صورت مغایرت با کالای سفارش شده شامل برگشت وجه نمیشود.

-کالاهای دست دوم شامل هیچ کدام از سیاست های برگشت هزینه نیست.

 • کالاهای نو که تنها بدون جعبه باشد امکان تست قبل از ارسال به ایران را دارد و در صورت تست سلامت اولیه شامل هیچ کدام از سیاست های برگشت وجه نخواهد بود.

 

هرگونه ثبت سفارش از جانب مشتری به منزله موافقت با شرایط بالا است.

سبد خرید
پیمایش به بالا